WTA Indian Wells: Finał nie dla Radwańskiej

19 mar 2016, 08:37

Agnieszka Radwańska po raz kolejny pozbawiona finału przez Serene Williams. Polka mimo tego, że bardzo dzielnie walczyła, niestety nie pokonała bardzo silnej Amerykanki. Mimo porażki 0:2, od poniedziałku najlepsza polska tenisistka będzie zajmowała 2. miejsce w rankingu WTA.

Radwańska od początku roku pokazuje, że jest w wielkiej formie i triumf w turnieju finałowym na koniec poprzedniego sezonu dał jej bardzo dużo siły i pewności siebie. Po raz kolejny jednak nasza zawodniczka zatrzymała się w drabince turniejowej na Serenie Williams, która pomimo dobrej gry Polki, mimo wszystko pewnie wygrała półfinałowe spotkanie.

W pierwszym secie wydawało się, że Radwańska nie da szans faworyzowanej Williams. Zaczęło się od tego, że Polka przełamała serwis Amerykanki i wyszła na prowadzenie 2:0. Bardzo dobrze technicznie poukładana Agnieszka, swoją “lekką grą” mocno ukuła zawodniczkę z USA, która popełniała bardzo dużo błędów, a to pozwoliło wyjść Radwańskiej na prowadzenie 4-1. Niestety był to koniec naszych marzeń, gdyż Williams wygrała 5 kolejnych gemów i pierwszego seta 6:4.

Drugi set rozpoczął się od koncertowej gry zawodniczki z USA, która ponownie pokazywała bardzo siłowy tenis, który jest powodem tego, że jest najlepsza na świecie. Prowadziła ona już 2:0 i 40:0 w trzecim gemie i dopiero wtedy Radwańska zdobyła swój pierwszy punkt w 2. secie. Rozpoczęło to wojnę pomiędzy obiema tenisistkami, które zaczęły grać bardzo dobry tenis oraz przełamywać swoje serwisy. Nasza tenisistka doprowadziła do stanu 6-5 i istniało duże prawdopodobieństwo, że wygra 2. seta. Williams wyrównała jednak stan meczu, a także pewnie wygrała Tie-Break

Agnieszka Radwańska (Polska) 0-2 Serena Williams (USA)