WTA Indian Wells: Magda Linette dołączyła do Agnieszki Radwańskiej

8 mar 2017, 08:35

Magda Linette pokonała w meczu drugiej rundy eliminacji Nao Hibino i awansowała do turnieju głównego Indian Wells. Tym samym w turnieju wystąpią dwie polskie tenisistki.

Pojedynek w drugiej rundzie eliminacji między Linette i Hibino był drugim starciem obu zawodniczek w ciągu trzech dni. Poprzedni pojedynek między Polką i Japonką miał miejsce w półfinale turnieju WTA International na twardych kortach w Kuala Lumpur. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem w trzech setach zawodniczki z kraju Kwitnącej Wiśni.

Porażka poznanianki w Malezji sprawiła, że mogła spokojnie przylecieć do Stanów Zjednoczonych i rozpocząć przygotowania do eliminacji piątego największego turnieju świata. Natomiast Japonka dotarła do Indian Wells niemalże w ostatniej chwili i nie miała czasu na odpoczynek oraz aklimatyzację.

Taki obrót spraw nie omieszkała wykorzystać polska tenisistka. W pierwszej partii Linette obroniła cztery szanse na przełamanie dla rywalki, sama wykorzystując trzy okazje. W drugiej partii rozpędzona Polka prowadziła już 4:2, ale pozwoliła się dogonić rywalce i o losach partii decydował tie break. W tym, wykorzystując trzecią piłkę meczową, wcześniej broniąc dwa setbole, zakończyła mecz po 105 minutach.

Dzięki zwycięstwu Linette dołączyła do Agnieszki Radwańskiej, która jest rozstawiona w drabince z numerem szóstym. Krakowianka, mająca wolny los w pierwszej rundzie rywalizację rozpocznie od pojedynku ze zwyciężczynią spotkania Sara Sorribes – Jekaterina Makarowa. Natomiast Linette, która za awans do turnieju głównego otrzymałą już 30 punktów do rankingu WTA spotka się w czwartek z grającą z dziką kartą reprezentantką gospodarzy Taylor Townsend. Zwyciężczyni tego pojedynku zmierzy się w meczu drugiej rundy z Caroline Woźniacki.