WTA Jurmała: Kawa przegrywa w finale!

28 lip 2019, 20:45

Katarzyna Kawa przegrała w finałowym starciu turnieju WTA w Jurmale z Łotyszką Anastasią Sevastovą 1:2. Dla polskiej tenisisti występ w finale to jednak największy sukces w jej karierze.

Polka od początku meczu spisywała się dobrze, zwyciężyła dwa pierwsze gemy i przełamała rywalkę. Łotyszka jednak wykorzystała słaby fragment gry naszej zawodniczki i doprowadziła do wyrównania. Kawa po chwili dekoncetracji powróciła do skutecznej gry i zwyciężyła w premierowej odsłonie 6:3.

Nasza tenisistka udanie weszła także i w drugą odsłonę. Cały mecz był niezwykle wyrównany. W tej partii Kawa popełniła sporo błędów szczególnie w decydujących chwilach, Sevastowała była skuteczna do końca i dzięki temu udało jej się wygrać partię i doprowadzić do trzeciego seta.

Ostatnią partię lepiej rozpoczęła Łotyszka. Polka potem wróciła do gry, ale niestety nie na długo. W późniejszym etapie seta to znów Sevastova doszła do głosu i przełamała naszą zawodniczkę. Łotyszka ostatecznie okazała się lepsza i to reprezentantka gospodarzy mogła świętować zwycięstwo w całym turnieju.

Dla 26 letniej Polki występ w finale tej imprezy to największy sukces w jej dotychczasowej karierze.

Anastasija Sevastova – Katarzyna Kawa 2:1 (3:6, 7:5, 6:4)