WTA Kanton: Fręch przegrywa w I rundzie!

Aktualizacja: 17 sty 2023, 12:16
17 wrz 2019, 17:59
Magdalena Fręch przegrała z Serbką Niną Stojanović i zakończyła swój udział turnieju WTA International na kortach twardych w chińskim Kantonie.

Polka niestety nie poradziła sobie z dzisiejszą rywalką. Choć Fręch dobrze weszła w mecz i na początku objeła prowadzenie 3:1 w gemach to Stojanković zdołała szybko wyrównać wynik, a chwile potem objąć inicjatywę w partii. Serbka wyszła na prowadzenie 4:3, kilka chwil później wynik znów był remisowy. W  decydującej końcówce dwa gemy padły łupem Serbki i to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa w secie 7:5.

Drugi set miał nieco inny przebieg. Serbka wyszła na prowadzenie 5:2 w gemach i wydawało się, że zmierza do pewnego zakończenia. Polka jednak się przełamała i zdołała doprowadzić do remisu 5:5. O wyniku partii musiał decydować tie-break. W nim znów okazała sie lepsza Nina Stojanković i to Serbka zagra w kolejnej rundzie, a Fręch musi pożegnać sie z dalszą grą,