WTA Kanton: pewne zwycięstwo Urszuli Radwańskiej w I rundzie

22 wrz 2015, 09:23

Urszula Radwańska pewnie pokonała Qiang Wang w pierwszej rundzie turnieju WTA Kanton. W drugiej rundzie czeka ją jednak zdecydowanie trudniejsze zadanie, bowiem rywalką Polki będzie Swietłana Kuzniecowa lub Daniela Hantuchova.

Dzisiejsza rywalka Radwańskiej zajmuje 111.miejsce w światowym zestawieniu, a do turnieju głównego musiała przebijać się poprzez eliminacje. Obie tenisistki jeszcze nigdy wcześniej ze sobą nie rywalizowały.

Wtorkowe spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęła Polka, która w czwartym secie przełamała rywalkę i wyszła na zdecydowanie prowadzenie 3:1. Do końca seta młodsza z sióstr Radwańskich nie pozwoliła sobie na żadną chwilę słabości i pewnie zwyciężyła 6:3.

W drugim secie historia się powtórzyła. To krakowianka jako pierwsza przełamała Wang (przy stanie 3:2) i już do końca partii tej przewagi nie zmarnowała. Po godzinie i 22 minutach przerwała swoją długo trwającą serie porażek, wygrywając z Chinką 6:3, 6:2.

W II rundzie chińskiego turnieju czeka na Polkę zdecydowanie trudniejsza przeciwniczka od Wang. Radwańskiej przyjdzie się zmierzyć z kimś z pary Kuzniecowa – Hantuchova.

Urszula Radwańska (Polska) – Qiang Wang (Chiny, Q) 6:3, 6:2