WTA Kaohsiung: Porażka Polki w 2. rundzie

11 lut 2016, 08:35

Nasza tenisistka Magda Linette niestety odniosła porażkę w 2. rundzie turnieju WTA w Kaohsiung. Polka w dwóch setach (2:6, 3:6) uległa Japonce – Misaki Doi, która jest w tym turnieju rozstawiona z numerem “2”.

Zawodniczka z Poznania była niestety w tym meczu bez szans. Pierwszego seta przegrała bardzo gładko (2:6). Pierwszego gema ugrała dopiero przy stanie 3:0 dla rywalki. 61. w rankingu WTA Japonka, nie pozostawiła żadnych złudzeń i pewnie rozgromiła Polkę w dalszej części pierwszego seta.

W drugim secie zawodniczki na początku szły bardzo równo. Polka mimo bardzo słabej gry, potrafiła w tej części gry wyrównać stan meczu na 2:2 w gemach. Niestety od tego momentu Misaki Doi po raz kolejny przeważała w tym spotkaniu, a Polce udało się ugrać jeszcze tylko jednego gema. Wynik seta 3:6

Polka obecnie zajmuje 97. miejsce w rankingu WTA, ale swoją słabą gra, prawdopodobnie już wkrótce wypadnie z czołowej “setki” tej klasyfikacji.