WTA Katowice: Awans Linette nie bez kłopotów

5 kwi 2016, 22:59

Magda Linette, jedyna Polka, która została w singlowym turnieju głównym pokonała Ukrainkę, Halową Mistrzynię Polski, Anastasię Shoshynę 6:1 7:6(5) i zameldowała się w następnej rundzie turnieju WTA Katowice Open.

Pierwszy set zaczął się od przełamania serwisu Polki, która ewidentnie nie była jeszcze dostatecznie rozgrzana i popełniała dużo niewymuszonych błędów. Jednak od tego momentu Linette zaczęła się rozkręcać, a to gra Ukrainki była nieregularna. Magda szybko odrobiła stratę podania i już nie przegrała ani jednego gema w premierowej odsłonie. Na koniec Halowa Mistrzyni Polski zepsuła return z bekhendu przy drugim serwisie Poznanianki. I w taki sposób, po 24 minutach rodzimi kibice, którzy “niezbyt” szczelnie wypełnili katowicki Spodek, mogli oklaskiwać Magdę.

Druga partia również zaczęła się od prowadzenia Shoshyny, ale tym razem to jej własny serwis okazał się pomocny. Ukrainka pokazała też kilka bardzo dobrych zagrań, co mogło świadczyć o jej przebudzeniu i chęci walki jak równa z równą. Długie gemy tylko dodawały dramaturgii, ale coś zmieniło się po piątym gemie. Wtedy piłkę do gry wprowadzała Anastasia, która miała szansę na wygranie podania, ale po kilku równowagach ostatecznie oddała je rywalce. Wtedy to gra Shoshyny ponownie się pogorszyła.

Linette szybko wyszła na prowadzenie 5:2. Ale nie mogło być za łatwo. Poznanianka obniżyła loty i w ósmym gemie nie wykorzystała trzech piłek meczowych. Chwilę później zrobiło się już 5:5. Ukrainka ponownie wskoczyła na swoje najwyższe obroty i to ona w większości wymian ganiała Polkę po korcie. Magda na szczęście utrzymała nerwy na wodzy, przerwała tę złą passę i doprowadziła do tie-breaka. Wszystko zakończyło się podwójnym błędem serwisowym Shoshyny i po ponad 1,5 godzinie gry Linette awansowała do drugiej rundy.

W następnej rundzie zagra ze Szwajcarką Stefanie Voegele, która wyeliminowała Lesię Tsurenko. Mecz zostanie rozegrany w czwartek.

Katowice Open, International Series (pula nagród: 250 tys.$), mecz 1. rundy gry pojedynczej:

Magda Linette, Polska – Anastasia Shoshyna, Ukraina [WC] 6:1 7:6(5).