WTA Katowice: Ćwierćfinał debla nie dla Piter i jej partnerki

5 kwi 2016, 23:03

Katarzyna Piter wraz z Czeszką Kristyną Pliskovą nie sprostały duetowi japońskiemu Eri Hozumi/Miyu Kato i już na 1. rundzie zakończyły swoją przygodę z deblowymi zmaganiami w imprezie Katowice Open.

Pojedynek pomiędzy parami Piter/Pliskova i Hozumi/Kato zakończył zmagania na korcie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Mecz trwał 71 minut i “nasza” para walkę zdołała zawiązać tylko w 1. partii, ale i ta nie zakończyła się pozytywnym wynikiem.

W premierowym secie tym oba duety wykorzystały po 3 z 5 wypracowanych break pointów i o jego losach zadecydował tie-break. W nim nerwy na wodzy utrzymały Azjatki, triumfując 7-3. Kolejna partia była już jednak bewzględnym popisem Kato i Hozumi. Napędzone sukcesem z końcówki pierwszej odsłony poszły za ciosem i zdekasowały duet polsko-czeski 6-1.

Na swoje ćwierćfinałowe rywalki Japonki poczekają do jutra, a wyłoni je mecz pomiędzy rozstawionymi z “trójką” Verą Dusheviną i Marią Jose Martinez Sanchez oraz parą turecko-białoruską Basak Eraydin/Lidziya Marozava.

Katowice Open, Polska, International Series (pula nagród 250 tys. dolarów), mecz 1. rundy gry podwójnej kobiet:

Katarzyna Piter, Polska / Kristyna Pliskova, Czechy – Eri Hozumi, Japonia / Miyu Kato, Japonia 6:7(3-7) 1:6