WTA Katowice: Ćwierćfinalistki w komplecie, za burtą mistrzyni sprzed 2 lat

7 kwi 2016, 22:35

Włoszka Francesca Schiavone zapewniła sobie kosztem rozstawionej z “czwórką” Francuzki Alize Cornet ostatnie miejsce w gronie ćwierćfinalistek 4. edycji turnieju Katowice Open. W najlepszej ósemce imprezy rozgrywanej w Spodku zameldowały się zaś faworyzowane: Jelena Ostapenko, Camila Giorgi czy Dominika Cibulkova.

Rozstawiona z “trójką” Łotyszka, która zastąpiła kontuzjowaną Agnieszkę Radwańską na szczycie drabinki, miejsce w ćwierćfinale (po dwóch pewnych zwycięstwach) zapewniła sobie już w środę. Dziś oponentkę dla niej wyłoniło starcie pomiędzy Timeą Babos, a Viktoriją Golubić. Helwecka pogromczyni Pauli Kani spotkanie z Węgierką rozpoczęła fantastycznie – błyskawicznie narzuciła jej swoje warunki gry, obejmując prowadzenie 4-0. Zdezorientowana Babos popełniała zbyt dużo błędów aby nawiązać walkę w tej odsłonie. Do końca tej partii zdołał urwać zaledwie gema. Lepszy tenis z jej strony, ale nadal szarpany, zaowocował sukcesem w dwóch kolejnych setach. Węgierka ostatecznie triumfowała 6-4, 7-5, choć w decydującej potyczce przegrywała już 0-3.

Ćwierćfinałową oponentką Magdy Linette będzie reprezentantka Francji – Pauline Parmentier. Trójkolorowa po sensacyjnym rozgromieniu w 1. rundzie obrończyni tytułu Anny Karoliny Schmiedlovej poszła za ciosem i dziś rozprawiła się z Brytyjką Naomi Broady (6-4, 7-5). 113. w rankingu WTA Francuzka spotkanie mogła zakończyć jeszcze szybciej, ale nie utrzymała prowadzenia 6-4, 3-1. W 5. gemie 2. partii straciła jedynego w meczu gema przy własnym podaniu (po którym Broady wyrównała na 3-3), ale ostatnie słowo należało w końcówce do niej – wygrała 7-5, zapewniając sobie miejsce w czołowej ósemce katowickich zawodów.

Sukcesu sprzed 2 lat nie powtórzy Alize Cornet. Rozstawiona z “czwórką” rodaczka Parmentier nie sprostała w swoim meczu 2. rundy Włoszce Francesce Schiavone. Dla Francuzki start w Katowicach, jest dopiero drugim po 2 miesięcznej przerwie spowodowanej urazem kręgosłupa. Problemy Cornet miała już ze swoją premierową rywalką (bułgarską kwalifikantką Isabellą Shinikovą), ale tamto spotkanie w 3 setach rozstrzygnęła na swą korzyść. Dziś w glorii triumfu 7-6(6), 6-1 z kortu schodziła jej rywalka. O półfinał Schiavone zagra z turniejową “ósemką” Słowaczką Dominiką Cibulkovą. Ostatnią parę ćwierćfinałową tworzą: inna zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego – Camila Giorgi (nr. 5) oraz Belgijka Kirsten Flipkens (nr. 9).