WTA Katowice: Katarzyna Piter bez honorowego zwycięstwa dla Polski

2 kwi 2016, 23:25

Kwalifikacje do turnieju Katowice Open już bez biało-czerwonych. Honorowego zwycięstwa dla Polski nie zdołała odnieść na zakończenie dnia nawet Katarzyna Piter. Poznanianka w dwóch setach musiała uznać wyższość rozstawionej w eliminacjach z “szóstką” Francuzki Amandine Hesse.

Sklasyfikowana na 241. w rankingu WTA Piter w konfrontacji z reprezentantką Trójkolorowych niemal przez całe spotkanie zaprezentowała się bardzo solidnie. W pierwszym secie zarówno ona, jak i Amandine Hesse (161. WTA) przy swoim serwisie straciły tylko po gemie i o jego losach zadecydował tie-break. W nim ściany poznaniance jednak nie pomogły – ugrała tylko 3 punkty i w meczu przegrywała już 0-1.

Druga odsłona była bliźniaczo podobna do premierowej. Panie toczyły walkę gem za gem do stanu 4-4. Końcówka niestety również należała do Francuzki – zdołała wygrać 2 gemy z rzędu (przy podaniu własnym oraz rywalki) i to zagwarantowało jej triumf 7-6(3), 6-4 i miejsce 2. rundzie eliminacji, w której zagra z Basak Eraydin.

Całe spotkanie obie zawodniczki w bilansie asów do podwójnych błędów serwisowych zakończyły na plusie (Piter – 4 asy i 3 podwójne, Hesse – 7 asów i 6 podwójnych). Wskaźniki 1. i 2. podania Polka i Francuzka miały na identycznym poziomie (72% “jedynki” i 48% “dwójki”). O porażce biało-czerwonej zadecydowały tak naprawdę detale, a mianowicie gra przy break pointach. Biało-czerwona przed utratą serwisu broniła się tylko 2-krotnie, ale ani razu nie zrobiła tego skutecznie; Trójkolorowa zaś wygrała 8 z 9 takich sytuacji po swojej stronie.

Katowice Open, Polska, International Series (pula nagród 250 tys. dolarów), mecz 1. rundy kwalifikacji gry pojedynczej kobiet:

Katarzyna Piter, Polska – Amandine Hesse, Francja 6:7(3-7) 4:6