Strona główna Tenis WTA Katowice: Linette nie przełamała kompleksu Parmentier i nie zagra o finał

WTA Katowice: Linette nie przełamała kompleksu Parmentier i nie zagra o finał

0

Magda Linette mimo ambitnej walki nie sprostała, sklasyfikowanej w rankingu WTA 9 miejsc niżej, Francuzce Pauline Parmentier i na ćwierćfinale zakończyła swoją przygodę z turniejem rangi International rozgrywanym w Katowicach.

Dzisiejsze starcie pomiędzy Linette a Parmentier było ich trzecią wspólną konfrontacją na zawodowych kortach. W dwóch dotychczasowych pojedynkach Trójkolorowa triumfowała 2-1. Francuzka po 92 minutach gry dołożyła do statystyki tej 2-setowe zwycięstwo.

Francuska tenisistka od początku spotkania prezentowała się znakomicie, a Magda Linette, mimo że nie popełniała zbyt wielu błędów na jej tle wypadała dość słabo. Poznanianka mecz rozpoczęła od przegrania dwóch pierwszych wymian, ale 4 kolejne punkty zapisała na swym koncie i na otwarcie na tablicy wyników zawidniał rezultat 1-0. Pięć kolejnych gemów było jednak popisem jednej tenisistki. Polka nie mogła sobie poradzić zwłaszcza z forhendem Trójkolorowej, która zagraniem tym brylowała niemal z każdego miejsca na korcie. W 7. potyczce Linette przy własnym podaniu wybroniła 3 piłki setowe i zniwelowała stratę na 2-5, a następnie wykorzystując niewielki kryzys Parmentier wypracowała 2 break pointy. Niestety żadnego z nich nie zamieniła na przełamanie i o statecznie przy 6. piłce setowej skapitulowała (psując prostego woleja przy siatce).

Na otwarcie 2. odsłony serwujące miały problem z łatwym wygrywaniem gemów przy własnym podaniu i do stanu 2-2 mimo braku przełamań walka była niezwykle wyrównana. Breaka, jak się później okazało kluczowego dla losów seta, w 5. gemie wypracowała Francuzka. Idąc za ciosem podwyższyła na 4-2, a następnie była bliska dopisania do swego dorobku drugiego przełamania. Linette, która na dłuższą metę nie mogła znaleźć na nią skutecznej taktyki, swe nadzieje zdołała jeszcze przedłużyć. Za każdym razem była jednak w stanie tylko złapać własnym serwisem wynikowy kontakt z rywalką (3-4 i 4-5). Odebrać podania regularnie serwującej Parmentier w całym meczu się nie udało. Linette wyrzucając piłkę na aut pozwoliła Francuzce zamienić na triumf już pierwszą z trzech okazji.

O wielki finał pogromczyni Polki zagra ze zwyciężczynią ostatniego piątkowego spotkania, w którym rakiety skrzyżują Słowaczka Dominika Cibulkova i Włoszka Francesca Schiavone.

Katowice Open, Polska, International Series (pula nagród 250 tys. dolarów), ćwierćfinał gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette, Polska – Pauline Parmentier, Francja 2:6 4:6

Komentarze