WTA Katowice: Magda Linette w ćwierćfinale!

7 kwi 2016, 20:21

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA w Katowicach. Polka pokonała 1:6, 7:5, 6:2 Szwajcarkę Stefanie Voegele. W ćwierćfinale rywalką Linette będzie Francuzka Pauline Parmentier.

W pierwszym meczu w Katowicach Linette pokonała 6:1, 7:6 reprezentantkę Ukrainy Anastazję Szoszynę. Z kolei Voegele okazała się lepsza od Ukrainki Lesii Tsurenko, którą pokonała 6:4, 6:0.

W pierwszym secie dzisiejszego meczu Linette grała bardzo nerwowo. Polka popełniała sporo prostych, niewymuszonych błędów. Brakowało jej cierpliwości, co wykorzystywała Szwajcarka, która pierwszą partię wygrała 6:1.

Drugi set to już wyrównana walka, w której obie tenisistki pokazały wysoki poziom. Losy tej partii decydowały się do samego końca. Tym razem jednak to Polka była górą, zwyciężając po zaciętej walce 7:5.

Początek decydującego seta to koncertowa gra Linette, która rozpoczęła od prowadzenia 3:0. W dalszej części seta Polka utrzymywała dobrą grę, co dało jej zwycięstwo 6:2 i awans do ćwierćfinału.

W walce o półfinał katowickiego turnieju, przeciwniczką Linette będzie Francuzka Pauline Parmentier. Spotkanie zaplanowano na piątek, na godzinę 18:00.

Katowice Open, International Series (pula nagród: 250 tys.$), mecz 1/8 finału gry pojedynczej, czwartek 7 kwietnia:

Magda Linette, Polska – Stefanie Voegele, Szwajcaria 1:6, 7:5, 6:2