WTA Katowice Open: Pierwsza reprezentantka Polski za burtą kwalifikacji

Inauguracja kwalifikacji WTA Katowice Open 2016 nie okazała się zbyt okazała dla reprezentantek Polski, ale trudno, żeby tak było, gdy naprzeciw 296. rakiety świata staje 15-latka, bez międzynarodowego doświadczenia. Weronika Falkowska przegrała w starciu z Renatą Voracovą 6:7 (1:7), 4:6.

Pierwszą Polką, która zaprezentowała się w pierwszym dniu kwalifikacji Katowice Open 2016 była Weronika Falkowska. Szerzej nieznana polskim sympatykom tenisa 15-latka jest halową młodzieżową  Mistrzynią Polski z tego roku. Tytuł wywalczyła podczas styczniowych zawodów, które odbywały się w Bytomiu. W kategorii juniorek do lat 18 Polskiego Związku Tenisowego, Falkowska zajmuje bardzo wysoką 4. lokatę.

W pierwszej rundzie kwalifikacji WTA Katowice Open przyszło jej się jednak zmierzyć z bardzo trudnym zadaniem, gdyż jej przeciwniczką była klasyfikowana na 296. miejscu w rankingu światowym Czeszka Renata Voracova.

Od początku meczu na korcie widzieliśmy zaciętą walkę i Polka wcale nie odstawała od rywalki. Co więcej, w 3. gemie meczu przełamała rywalkę, jednak za chwilę straciła swoje podanie, po czym przegrała trzy następne gemy. Wydawało się, że ta sytuacja ustawi mecz w pierwszym secie, ale Falkowska nagle zaczęła się odradzać i odpłaciła się podobną serią, doprowadzając do wyniku 5:5. Co więcej w kolejnym gemie Polka przełamała Voracovą, ale znowu nie utrzymała koncentracji i o wyniku pierwszej partii zdecydował tie-break, w którym zdecydowanie lepsza okazała się rywalka biało-czerwonej, wygrywając 7:1.

Drugi set zaczął się fatalnie dla biało-czerwonej, która dała się przełamać dwa razy i przegrywała 0:4. Podrażniona przebiegiem pierwszej partii Polka, nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze grającą rywalkę, a ta nie dawała naszej reprezentantce najmniejszego marginesu błędu. Gem wygrany do 0 nie poprawił nastroju Polce, ale znowu zaczęła ona grać lepiej i znowu zanotowała serię trzech wygranych gemów. To było jednak wszystko, na co stać było Falkowską, która przegrała drugiego seta 4:6.

Obok Falkowskiej, w kwalifikacjach turnieju WTA Katowice Open zaprezentują się trzy nasze reprezentantki: Maja Chwalińska i Katarzyny: Piter oraz Kawa. Zakończenie rywalizacji w poniedziałek, kiedy to rozpocznie się też turniej główny.

 Katowice Open, Polska, International Series (pula nagród 250 tys. dolarów), mecz 1. Rundy kwalifikacju gry pojedynczej kobiet:

Weronika Falkowska, Polska – Renata Voracova, Czechy 6:7 (1:7),  4:6

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

Reklama