WTA Katowice Open: Pierwsza reprezentantka Polski za burtą kwalifikacji

2 kwi 2016, 15:54

Inauguracja kwalifikacji WTA Katowice Open 2016 nie okazała się zbyt okazała dla reprezentantek Polski, ale trudno, żeby tak było, gdy naprzeciw 296. rakiety świata staje 15-latka, bez międzynarodowego doświadczenia. Weronika Falkowska przegrała w starciu z Renatą Voracovą 6:7 (1:7), 4:6.

Pierwszą Polką, która zaprezentowała się w pierwszym dniu kwalifikacji Katowice Open 2016 była Weronika Falkowska. Szerzej nieznana polskim sympatykom tenisa 15-latka jest halową młodzieżową  Mistrzynią Polski z tego roku. Tytuł wywalczyła podczas styczniowych zawodów, które odbywały się w Bytomiu. W kategorii juniorek do lat 18 Polskiego Związku Tenisowego, Falkowska zajmuje bardzo wysoką 4. lokatę.

W pierwszej rundzie kwalifikacji WTA Katowice Open przyszło jej się jednak zmierzyć z bardzo trudnym zadaniem, gdyż jej przeciwniczką była klasyfikowana na 296. miejscu w rankingu światowym Czeszka Renata Voracova.

Od początku meczu na korcie widzieliśmy zaciętą walkę i Polka wcale nie odstawała od rywalki. Co więcej, w 3. gemie meczu przełamała rywalkę, jednak za chwilę straciła swoje podanie, po czym przegrała trzy następne gemy. Wydawało się, że ta sytuacja ustawi mecz w pierwszym secie, ale Falkowska nagle zaczęła się odradzać i odpłaciła się podobną serią, doprowadzając do wyniku 5:5. Co więcej w kolejnym gemie Polka przełamała Voracovą, ale znowu nie utrzymała koncentracji i o wyniku pierwszej partii zdecydował tie-break, w którym zdecydowanie lepsza okazała się rywalka biało-czerwonej, wygrywając 7:1.

Drugi set zaczął się fatalnie dla biało-czerwonej, która dała się przełamać dwa razy i przegrywała 0:4. Podrażniona przebiegiem pierwszej partii Polka, nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze grającą rywalkę, a ta nie dawała naszej reprezentantce najmniejszego marginesu błędu. Gem wygrany do 0 nie poprawił nastroju Polce, ale znowu zaczęła ona grać lepiej i znowu zanotowała serię trzech wygranych gemów. To było jednak wszystko, na co stać było Falkowską, która przegrała drugiego seta 4:6.

Obok Falkowskiej, w kwalifikacjach turnieju WTA Katowice Open zaprezentują się trzy nasze reprezentantki: Maja Chwalińska i Katarzyny: Piter oraz Kawa. Zakończenie rywalizacji w poniedziałek, kiedy to rozpocznie się też turniej główny.

Katowice Open, Polska, International Series (pula nagród 250 tys. dolarów), mecz 1. Rundy kwalifikacju gry pojedynczej kobiet:

Weronika Falkowska, Polska – Renata Voracova, Czechy 6:7 (1:7),  4:6