WTA Katowice: Paula Kania poza turniejem

5 kwi 2016, 19:50

Paula Kania odpadła z tenisowego turnieju WTA w Katowicach. Polska tenisistka przegrała w trzech setach z reprezentantką Szwajcarii Viktoriją Golubic. Szwajcarka zwyciężyła 6:7, 6:1, 6:2.

Pierwszy set to wyrównana walka gem za gem i dramatyczna końcówka. Do stanu 5:5 obie tenisistki zgodnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Przy tym wyniku niespodziewanie obie przegrały swoje podania i doszło do tie-breaka. W tym zdecydowanie lepsza była Kania, która wygrała do 2. Wcześniej, przy stanie 5:6, Polka obroniła piłkę setową.

Drugi set to już zdecydowana dominacja Golubic. Przy stanie 4:1 dla Szwajcarki, Polka poprosiła o przerwę medyczną. Po chwili, Kania wykorzystała także drugi “medical time-out”. Drugą partię przegrała jednak 1:6.

Trzeci set także należał do Golubic. Szwajcarka zachowała więcej sił od Polki, która wyraźnie osłabła w końcówce meczu. Powodem słabszej dyspozycji była także kontuzja, przez którą Polka dwukrotnie prosiła o przerwę medyczną. Ostatecznie Kania zdołała ugrać w decydującej partii tylko dwa gemy.

We wtorek w Katowicach na kibiców czeka jeszcze jeden mecz z udziałem reprezentantki Polski. Około godziny 21.00 na kort wyjdzie Magda Linette, która zmierzy się z reprezentantką Ukrainy Anastazją Szoszyną.

Katowice Open, International Series (pula nagród: 250 tys.$), mecz 1. rundy gry pojedynczej:

Paula Kania, Polska – Viktorija Golubic, Szwajcaria 7:6, 1:6. 2:6