WTA Katowice: Rosolska gra dalej, Jans-Ignacik poza turniejem

6 kwi 2016, 18:21

Alicja Rosolska w parze z Brytyjką Naomi Broady pokonały rumuńską parę Andreea Mitu/Elena Bogdan w pierwszej rundzie debla turnieju WTA w Katowicach. Z turniejem pożegnała się Klaudia Jans-Ignacik, która w parze z Brytyjką Heather Watson przegrały w ćwierćfinale z parą francuską – Stephanie Foretz/Amandine Hesse.

Pojedynek z udziałem Alicji Rosolskiej trwał zaledwie 48 minut. Polka wraz z brytyjską partnerką nie pozostawiły szans rumuńskim rywalkom. W obu setach przeciwniczki zdołały ugrać zaledwie po jednym gemie.

Pierwszy set pojedynku z udziałem Jans-Ignacik był pełen zwrotów akcji. Obie pary raz po raz zmieniały się na prowadzeniu. Ostatecznie to Francuzki okazały się lepsze w końcówce i zwyciężyły 7:5. Druga partia także była wyrównana, ale po raz kolejny to Foretz i Hesse wygrały najważniejsze piłki i drugą odsłonę 6:4.

Jans-Ignacik to kapitan reprezentacji Polski w rozgrywkach Pucharze Federacji. Dziś ogłoszony został skład na barażowe spotkanie przeciwko Tajwanowi. W zespole znalazły się: Agnieszka Radwańska, Magda Linette, Paula Kania i Jans-Ignacik jako grająca kapitan. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

W czwartek w Katowicach, najważniejszym punktem dnia dla polskich kibiców będzie pojedynek Magdy Linette. Rywalką ostatniej pozostałej Polki w turnieju będzie Szwajcarka Stefanie Voegele. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 18:00 na korcie centralnym.

W ćwierćfinałowym spotkaniu, rywalkami Alicji Rosolskiej i Naomi Broady będzie para: Karin Knapp (Włochy) i Marina Erakovic (Nowa Zelandia).

Katowice Open, International Series (pula nagród: 250 tys.$), mecz 1. rundy gry podwójnej:

Alicja Rosolska, Polska/Naomi Broady, Wielka Brytania – Elena Bogdan/Andreea Mitu, Rumunia 6:1, 6:1

Katowice Open, International Series (pula nagród: 250 tys.$), mecz 1/4 finału gry podwójnej:

Klaudia Jans-Ignacik, Polska/Heather Watson, Wielka Brytania – Stephanie Foretz/Amandine Hesse, Francja 5:7, 4:6