WTA Kuala Lumpur: Bez Piter w turnieju głównym

28 lut 2016, 10:08

Katarzyna Piter przegrała w drugiej rundzie kwalifikacji turnieju WTA International w Kuala Lumpur z najwyżej rozstawioną Japonką Risą Ozaki 1:6 6:7(4) i na pocieszenie został jej występ w grze deblowej.

Biało-czerwona w pierwszej rundzie z małymi problemami pokonał Chinkę Yuxuan Zhang. Ten pojedynek zaczął się podobnie jak poprzedni, czyli od szybkiego wyjścia na prowadzenie przez rywalkę. Ozaki dwukrotnie przełamała serwis Poznanianki i to w zupełności wystarczyło na wygranie partii 6:1, gdyż Polka nie miała ani jednej szansy na odrobienie strat. Dramatycznie wyglądał profil serwisowy Piter, gdyż pierwsze podanie trafiała zaledwie z 38% skutecznością. Żaden element nie przemawiał za grą Polki w tym secie.

Druga odsłona meczu była już o wiele bardziej zacięta i, co za tym idzie, ciekawsza. Panie przełamywały się dwukrotnie, nawet więcej okazji miała Piter, ale nie wykorzystała ich. Zdecydowanie poprawił się serwis Polki, procent pierwszego serwisu wzrósł do 61%. O rozstrzygnięciu w tej partii decydował tie-break, w którym, niestety, lepsza okazała się Japonka – wygrała go 7-4. I właśnie trzy punkty więcej w całej drugiej odsłonie pojedynku zanotowała Ozaki, co jeszcze bardziej podkreśla fakt, jak zacięty był to set.

Katarzyna Piter nie opuszcza jeszcze malezyjskiego Kuala Lumpur, gdyż zgłosiła się do występu w deblu, a jej partnerką będzie Maryna Zanevska. Pierwszymi rywalkami będą Naomi Broady i Cagla Buyukakcay.

BMW Malaysia Open, Kuala Lumpur, Malezja, WTA International (pula nagród 250 tys. dol.), mecz 2. rundy kwalifikacji gry pojedynczej kobiet:

Katarzyna Piter, Polska – Risa Ozaki, Japonia [1] 1:6 6:7(4)