WTA Kuala Lumpur: Linette w turnieju głównym

1 mar 2015, 12:17

Rozstawiona z numerem 3. Magda Linette pokonała “10” Chinkę Fangzhou Liu 6:2, 6:1 i awansował do turnieju głównego w Kuala Lumpur(pula nagród 250 tys. dol).

Nic nie wskazywało na to, że Polka tak łatwo wygra ostatni mecz eliminacyjny. Chinka wygrała dwa pierwsze gemy. Później jednak to Linette przejęła zdecydowanie inicjatywę, wygrywając dziesięć kolejnych gemów, co dało jej zwycięstwo w pierwszym secie 6:2 i prowadzenie w drugim 4:0. Później swój serwis utrzymałą Liu, jednak kolejne dwa gemy wygrała 23-letnia Polka i ostatecznie wygrała całe spotkanie 6:2, 6:1.

Mecz trwał 67 minut. Linette posłała 3 asy i popełniła tylko jeden podwójny błąd.

W I rundzie w Kuala Lumpur Polka zagra z Karoliną Woźniacką, Lin Zhu, Bojaną Jovanovską, Luksiką Kumkhum, Qiang Wang lub z Ying-Ying Duan.

W poprzednim roku Linette dotarła do ćwierćfinału w Kuala Lumpur.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)