WTA Kuala Lumpur: Magda Linette już w ćwierćfinale!

2 mar 2017, 13:59

Magda Linette przerwała fatalną serię porażek w cyklu WTA i teraz dąży od zwycięstwa do zwycięstwa! Po pokonaniu w pierwszej rundzie Ukrainki Katariny Zavatskiej tym razem poznanianka pokonała 49. w rankingu WTA Chinkę, Shuai Peng.

Spotkanie trwało zaledwie 30 minut, a to wszystko ze względu na problemy zdrowotne 49. rakiety świata. Peng, która w tym sezonie zdążyła już dojść do finału turnieju WTA w Tajpei poprosiła o pomoc medyczną przy stanie 5:2 dla Linette. Po kilkuminutowej konsultacji postanowiła poddać mecz.

W walce o półfinał imprezy w Kuala Lumpur poznanianka zmierzy się z inną Chinką, Ying-Ying Duan, która zdążyła już w tym sezonie postraszyć Agnieszkę Radwańska (miała przeciwko krakowiance piłki meczowe)