Strona główna Tenis WTA Limoges: Piter pożegnała się z turniejem

WTA Limoges: Piter pożegnała się z turniejem

0

Jedyną Polką, która zdecydowała się na start w turnieju WTA Challenger w Limoges była Katarzyna Piter. Poznanianka nie przebrnęła przez kwalifikacje w grze pojedynczej, a dzisiaj przegrała swój pierwszy mecz w grze deblowej. 

Partnerką Polki była Anna-Lena Friedsam z Niemiec, która dysponuje potężnymi zagraniami, 21-latka z Neuwied nigdy nie była jednak postrzegana, jako dobra deblistka. Turniej deblowy w Limoges nie należy jednak do najlepiej obsadzonych, do startu zgłosiło się tylko osiem par, a duet Piter/Friedsam został rozstawiony z numerem czwartym

Pierwszymi rywalkami polsko-niemieckiej pary były Czeszki: Lenka Kuncikova i Karolina Stuchla. Pierwszy set był bardzo wyrównany i w pewnym momencie to nawet Piter i Friedsam były bliżej zwycięstwa. Ostatecznie doszło jednak do tie-breaka, w którym Czeszki zaprezentowały się wyśmienicie, wygrywając decydującego gema bez straty punktu.

Tak bolesna porażka polsko-niemieckiego debla miała przełożenie na kolejną partię. Uskrzydlone Czeszki aż trzykrotnie przełamały Friedsam i Piter, dzięki czemu zbudowały sobie bezpieczną przewagę. Same tylko raz przegrały gema przy własnym podaniu, co pozwoliło na bezapelacyjne zwycięstwo 6:2 i awans do półfinału rozgrywek. Dla Lenki Kuncikovej i Karoliny Stuchli to jeden z najlepszych wyników w karierze.

Engie Open de Limoges, Limoges, I runda gry podwójnej kobiet:

Katarzyna Piter, Polska/ Anna-Lena Friedsam, Niemcy [4]- Lenka Kuncikova/ Karolina Stuchla (obie z Czech) 6:7(0), 2:6 

 

Komentarze