WTA Limoges: Zabraknie Polki w turnieju głównym

8 lis 2015, 20:34

Katarzyna Piter przegrała w decydującej rundzie kwalifikacji do turnieju we francuskim Limoges. Poznaniankę pokonała Ekaterinę Alexandrovą z Rosji, która zrewanżowała się za gładką porażkę sprzed dwóch lat.

Pierwszego seta 6:4 wygrała 20-letnia Alexandrova, która bardzo dobrze serwowała i tylko raz dała się przełamać, podczas gdy sama przełamała serwis Piter dwukrotnie. Drugi set był bardziej wyrównany i o końcowym rezultacie zadecydował tie-break. W nim lepiej spisała się Rosjanka, która wygrała 7:6(3).

Polka nie obroni, więc punktów z zeszłego sezonu, kiedy to jako kwalifikantka doszła do 1/8 finału. W tym roku czeka ją jeszcze start w turnieju deblowym. Partnerką Piter będzie Anna-Lena Friedsam z Niemiec.

Katarzyna Piter, Polska- Ekaterina Alexandrova, Rosja 4:6, 6:7(3)