WTA Lugano: Porażka Fręch z Peterson

9 kwi 2019, 19:34

Magdalena Fręch przegrała z Rebeccą Peterson w I rundzie WTA International w Lugano. Szwedka wygrała w dwóch setach 6:3, 7:6.

Polka bez problemu przebrnęła przez kwalifikacje pokonując Martinę Di Giuseppe. W pierwszej rundzie głównego turnieju poszło już zdecydowanie gorzej. Rywalka szybko przełamała Fręch wychodząc na prowadzenie 3:1. Chwilę później Polka odpowiedziała przełamaniem powrotnym i wydawało się, że wraca do gry. Niestety, 21-latka przegrała pierwszego seta 6:3.

W drugiej partii zawodniczki szły łeb w łeb. Szwedka przełamała jednak przy stanie 4:3. Szczęście po chwili uśmiechnęło się do zawodniczki z Łodzi, która doprowadziła do straty serwisu przy stanie 4:4. O pojedynku musiał zadecydować tie-break w drugim secie. Fręch nie zagrała go dobrze przegrywając 7:2.

Magdalena Fręch czeka na zwycięstwo w głównym cyklu od czerwca 2018 roku. W tym roku dwukrotnie dostała się do głównej drabinki cyklu.