WTA Madryt: Rosolska nie wykorzystała okazji

3 maj 2016, 18:43

Alicja Rosolska i Rumunka Raluca Olaru odpadły z turnieju WTA w Madrycie. Polsko-rumuński duet przegrał w dwóch setach z Rosjankami – Swietłaną Kuzniecową i Anastazją Pawluczenkową.

Rosolska i Olaru weszły do turnieju w Madrycie “kuchennymi drzwiami”. Ich występ w głównej drabince był możliwy dzięki wycofaniu się z powodu kontuzji Lucie Safarovej, która musiała zakończyć udział w turnieju także w grze pojedynczej.

Safarova miała grać w parze z Amerykanką Betthanie Mattek-Sands. Czesko-amerykańska para była rozstawiona w Madrycie z numerem drugim, dzięki czemu Rosolska i Olaru “wskoczyły” od razu do drugiej rundy.

W pierwszym secie Polka i Rumunka toczyły wyrównaną walkę do stanu 3:3. Od tego momentu trzy kolejne gemy zapisały na swoim koncie Kuzniecowa i Pawluczenkowa, wygrywając tym samym pierwszego seta 6:3.

Druga partia toczyła się bardzo dobrze dla Rosolskiej i Olaru, które były blisko doprowadzenia do supertiebreaka. Polka i Rumunka prowadziły już 4:1, ale podobnie jak w pierwszym secie zdarzył się im przestój i nie wygrały już żadnego gema.

W Madrycie nie gra żadna inna polska deblistka. Z turniejem singlowym w pierwszej rundzie pożegnała się Agnieszka Radwańska, która przegrała z Dominiką Cibulkovą.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) WTA Premier Mandatory, pula nagród 5,3 mln euro – 2. runda gry podwójnej:

Swietłana Kuzniecowa (Rosja) / Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) – Alicja Rosolska (Polska) / Raluca Olaru (Rumunia) 6:3, 6:4