WTA Miami: Ćwierćfinał debla nie dla Alicji Rosolskiej

28 mar 2016, 11:03

Alicja Rosolska i jej niemiecka partnerka Lara Siegemund na 2. rundzie zakończyły swoją przygodą z rozgrywanym na Florydzie turniejem deblowym Miami Open. Po 3-setowym boju ich kosztem do najlepszej ósemki zawodów awansowały Ukrainki Kateryna Bondarenko i Olga Savchuk.

Piątkowa wiktoria nad duetem Dabrowski/Kichenok w 1. rundzie była dla warszawianki zaledwie drugim w sezonie, a zarazem pierwszym od początku stycznia turniejowym zwycięstwem. Ukrainki zaś imprezę rozpoczęły efektownie, bo od pokonania rozstawionej z “szóstką” pary francuskiej Kristina Mladenović/Caroline Garcia (6-3, 6-7, 10-5).

W swym ósmym starcie w Miami Rosolska mimo wyrównanego spotkania nie zdołała wywalczyć ćwierćfinału – wraz z Siegemund musiała uznać wyższość rywalek po godzinie i 45 minutach gry. W 1. secie oba duety toczyły równorzędną walkę. Na przestrzeni całej partii padły tylko dwa przełamania (po jednym wywalczyła każda ze stron) i o jej losach zdecydował tie-break. W nim skuteczniejsze w wykorzystywaniu stworzonych szans były Kateryna Bondarenko i Olga Savchuk, triumfując 7-4.

W 2. partii Rosolska i Siegemund postawiły wszystko na jedną kartę i ryzyko to w pełni im się opłaciło. Wykorzystały dwie z wypracowanych na przełamanie okazji, a same obroniły wszystkie 3 break pointy jakie wywalczyły Ukrainki. Pozwoliło im to zapisać seta na swym koncie (6-3) i wyrównać stan rywalizacji. W super tie-breaku Polce i Niemce nie udało się jednak tego powtórzyć. Zawodzący własny serwis -wygrały przy nim zaledwie punkt wobec solidnej reprezentantek naszych wschodnich sąsiadów okazał się kluczowy. One przy swoim podaniu straciły tylko 4 punkty i dość pewnie sięgnęły po zwycięstwo, ostatecznie wygrywając 10-5.

Ćwierćfinałowe rywalki dla Ukrainek wyłoni dzisiejsze spotkanie pomiędzy rozstawionymi z “czwórką” Węgierką Timeą Babos i Kazaszką Yaroslavą Shvedovą (czwartkowymi pogromczyniami Klaudii Jans-Ignacik) a Australijkami Samanthą Stosur i Casey Dellacqua.

Miami Open, USA, Premier Mandatory (pula nagród: 6,844 mln dolarów), mecz 2. rundy gry podwójnej kobiet:

Kateryna Bondarenko, Ukraina / Olga Savchuk, Ukraina  – Alicja Rosolska, Polska / Laura Siegemund, Niemcy 7:6 (7-4) 3:6 [10:5]