WTA Miami: Linette zadebiutuje w turnieju głównym

22 mar 2016, 22:25

Rozstawiona z “24” Magda Linette odnosząc w kwalifikacjach drugie 2-setowe zwycięstwo zapewniła sobie miejsce w turnieju głównym tegorocznej edycji Miami Open. Poznanianka w decydującym o awansie spotkaniu pokonała wyżej notowaną Niemkę Tatjanę Marię 7-6(4), 6-3.

Słabe występy na początku sezonu przyczyniły się do wypadnięcia wiceliderki polskiej kadry pod koniec lutego poza czołową setkę światowego zestawienia. Nadzieja w postaci lepszej formy pojawiła się jednak w challengerze w San Antonio i udanie udało się ją przenieść na Florydę. Po wczorajszym zwycięstwie nad Tamirą Paszek dziś Polka po raz pierwszy w karierze “skrzyżowała rakiety” ze sklasyfikowaną na 92. miejscu w rankingu WTA Niemką Tatjaną Marią i z batalii tej wyszła zwycięsko. Poznanianka w drabince głównej Miami Open zadebiutuje (kwalifikacje 2 lata temu zakończyła na 1. rundzie).

W premierowej odsłonie starcia polsko-niemieckiego pierwszego gema na swym koncie zapisała Maria, ale wynikało to tylko i wyłącznie z kolejności serwowania. Magda nie pozostała dłużna – błyskawicznie wyrównała, a następnie objęła prowadzenie 3-1. Niemka zdołała doprowadzić do remisu, lecz to poznanianka po zainkasowaniu gema lacostowskiego znowu odskoczyła (5-3). Seta serwisem w 10. gemie zamknąć się nie udało, gdyż Maria breaka ponownie odrobiła, przełamując Magdę do 15. O losach partii zadecydował dość szalony tie-break, którego początek należał Linette (2-0), środek do Marii (wyszła na 4-2), a końcówka po zmianie stron do Polki (wygrała kolejne 5 punktów).

Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów ponownie błysnęła tylko na otwarcie seta (wyszła na 2-1 z breakiem). Polka nie dała jej jednak szans na rozwinięcie szkrzydeł i kontrolując przebieg sytuacji na korcie na jednego breaka odpowiedziała dwoma (w tym po raz kolejny w gemie lacostowskim). Przewagi nie oddała tym razem już do końca i wykorzystując pierwszą piłkę meczową po godzinie i 51 minutach gry zakończyła mecz wynikiem 7-6(4), 6-3.

Swe drugie w karierze eliminacje do Miami Open Linette zakończyła więc sukcesem, dołączając tym samym do pewnej startu w turniej głównym Agnieszki Radwańskiej. Swoją premierową rywalkę poznanianka pozna dzisiejszej nocy po zakończeniu wszystkich meczów kwalifikacji.

Miami Open, Miami, USA, WTA Premier (pula nagród: 6,844,139$), mecz 2. rundy kwalifikacji gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette, Polska – Tatjana Maria, Niemcy 7:6(7-4) 6:3