WTA Miami. Magda Linette żegna się z turniejem, Pegula zbyt mocna

27 mar 2023, 21:57

Magda Linette żegna się z turniejem WTA Miami. Polska tenisistka przegrała w dwóch setach z Jessicą Pegulą (1:6, 5:7), choć w drugim secie była bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania.

Magda Linette w drodze do trzeciej rundy wygrywała z Rosjanką Jewgieniją Rodiną, a także trzykrotną triumfatorką zmagań w Miami Wiktorią Azarenką. Pegula z kolei miała za sobą zwycięstwa nad Kanadyjką Katherine Sebov i swoją rodaczką Danielle Collins.

Linette żegna się z WTA Miami

Pierwszy set rozpoczął się dla Magdy Linette bardzo źle. Polka aż trzykrotnie z rzędu została przełamana, a Pegula skutecznie wygrywała przy swoim serwisie, dzięki czemu dość szybko zrobiło się 5:0.

W szóstym gemie Linette obroniła piłkę setową i również przełamała rywalkę, ale w ostatnim to Amerykanka po raz czwarty wygrała przy serwisie naszej zawodniczki i wygrała seta 6:1.

Od początku drugiego seta Magda Linette spisywała się znacznie lepiej. Po przełamaniu Peguli w pierwszym gemie, w kolejnych Polka utrzymywała bezpieczną przewagę, aż do drugiego przełamania i wyjścia na prowadzenie 5:2. Potem Amerykanka zdołała odrobić straty z nawiązką – dogoniła Linette i ostatecznie wygrała 7:5.

Jessica Pegula (3. WTA) vs Magda Linette (19. WTA) 6:1, 7:5

Jessica Pegula awansowała tym samym do ćwierćfinału turnieju WTA Miami. Zmierzy się w nim z Rosjanką Anastazją Potapową, która wyeliminowała Chinkę Qinwen Zheng.

Hubert Hurkacz – Adrian Mannarino (27.03). Gdzie oglądać? Transmisja meczu w ATP Miami