WTA Miami: Porażka Magdy Linette!

20 mar 2019, 18:31

Magda Linette przegrała z Nao Hibino w drugiej rundzie eliminacyjnej turnieju WTA Miami. Reprezentantka Polski tym samym pożegnała się z rozgrywkami.

Linette przygodę z WTA Miami rozpoczęła od rundy eliminacyjnej. Jej pierwszą rywalką była Amerykanka Caroline Dolehide. Polka stoczyła zacięty mecz, ale ostatecznie to ona była górą wygrywając 7:5, 7:6. Następnie na jej drodze stanęła reprezentantka Japonii, Nao Hibino.

Linette łatwo wygrała pierwszego gema, później było już jednak zdecydowanie gorzej. 27-latka zaczęła popełniać błędy i przegrała trzy kolejne gemy. Piąta odsłona tego meczu zapisała się na konto Polki, która swój serwis.

Kolejne gemy prezentowały się już bardzo wyrównanie. Panie punktowały na zmianę, aż do stanu 5:4 dla Hibino. Ostatnim gem w pierwszym secie prezentował się niezwykle zaciekle. Linette wybroniła dwie piłki setowe, ale to Japonka była górą i wygrała 6:4

Drugi set zupełnie nie wyszedł Polce, którego przegrała do zera. Linette łatwo oddała cztery pierwsze gemy. W kolejnych próbowała jeszcze zdobyć punkty, ale to Hibino była zdecydowanie lepsza w tym meczu. Reprezentantka Polski przegrała 0:6 i całe spotkanie 0:2.