WTA Miami: Tomljanovic za silna dla Linette. Polka żegna się z turniejem

Aktualizacja: 13 lut 2023, 12:56
23 mar 2017, 09:08

Magda Linette przegrała mecz pierwszej rundy Miami Open przeciwko Alji Tomljanović. Tym samym Polka nie obroni punktów za tegoroczną trzecią rundę.

Poznanianka przegrała w finale eliminacji i nie awansowała do drabinki turnieju głównego. Jednak ponieważ z gry wycofała się Catherine Bellis, Polka mogła zagrać w meczu pierwszej rundy jako “szczęśliwa przegrana” z eliminacji. Mimo to nie wykorzystała danej jej szansy.

Mecz był obrazem wzlotów i upadków z każdej ze stron. Pierwsza partia rozpoczęła się od mocnego ataku Chorwatki, która szybko wyszła na prowadzenie 4:0. Poznaniance nie udało się odwrócić losów tej partii mimo pięciu break pointów

Ajla Tomljanović lepiej weszła w mecz i po kilkunastu minutach prowadziła już 4:0. Magda Linette miała swoje szanse na powrót do gry w partii otwarcia, lecz w sumie nie wykorzystała pięciu szans na przełamanie rywalki.

Drugi set to zwrot akcji o 180 stopni. Polka szybko uzyskała przewagę podwójnego przełamania. Była nawet szansę by poznanianka wygrała seta bez straty gema, ale szósty gem należał do Tomljanovic.

O losach rozstrzygającej partii decydowała umiejętność utrzymania własnego serwisu. Ta sztuka dwukrotnie udała się Chorwatce, przy zerowej skuteczności Polki, i to ona mogła się cieszyć ze zwycięstwa 6:2 1:6 6:2 i awansu do drugiej rundy Miami Open.