WTA Monastyr. Katarzyna Kawa bez awansu do ćwierćfinału

Aktualizacja: 19 paź 2023, 15:47
18 paź 2023, 22:14

Katarzyna Kawa turniej w Monastyrze zaczęła od niespodziewanego wyrzucenia z zawodów Włoszki Martiny Trevisan. W drugiej rundzie już nie poszło jej tak dobrze. Teraz lepsza od Polki okazała się Lucrezia Stefanini, która wygrała w dwóch setach (6:4, 6:1).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

WTA w Monastyrze. Kawie starczyło sił na jedno zwycięstwo

Katarzyna Kawa odniosła pięć porażek z rzędu z rywalkami notowanymi w TOP 50 światowego rankingu. We wtorek polska tenisistka przełamała swoją złą passę. W pierwszej rundzie sensacyjnie wygrała z 38. na liście WTA Włoszką Martiną Trevisan 6:3, 3:6, 7:5. Dla 30-latki było to pierwsze zwycięstwo w turnieju rangi WTA 250 od ponad roku.

W drugiej rundzie naszej zawodniczce nie poszło już tak dobrze. Włoszka Lucrezia Stefainini pokonała Polkę w ciągu zaledwie 73 minut. W pierwszym secie Kawa ugrała sześć gemów (wyrównując ze stanu 4:0 na 4:4), a w drugim udało jej się wygrać tylko jednego. Ostatecznie 217. zawodniczka rankingu WTA zakończyła zmagania w Monastyrze na 1/8 finału.