WTA Monterrey: ciężkie zwycięstwo Pauli Kani

28 lut 2016, 01:31

Reprezentantka Polski, Paula Kania, pokonała Marię Sakkari 6:3 3:6 7:5 i awansowała do drugiej rundy kwalifikacji w turnieju WTA International w Monterrey.

Pierwszy set zaczął się od straty podania Polki, która jeszcze wczoraj występowała w meczu deblowym w innym meksykańskim mieście – Acapulco. Greczynka szybko powiększyła przewagę na 2:0, ale od tego momentu jej gra jakby się zatrzymała i przegrała cztery gemy z rzędu. Jak to często w rozgrywkach kobiecych bywa, notowaliśmy dużo break pointów. Dokładnie w całym secie aż osiem, z czego pięć zamieniło się na przełamania. Lepszą tę statystykę miała Polka, która po 36 minutach wygrała pierwszą partię 6:3.

Również pięć strat podań mieliśmy w kolejnym secie. Tym razem dobrą passę kontynuowała zawodniczka z Sosnowca – wyszła na prowadzenie 3:0. Zupełnie nie podcięło to skrzydeł Greczynce, która dzielnie walczyła i wygrała sześć kolejnych gemów z rzędu, co oczywiście zamieniło się na seta. Patrząc na wynik, wydaje się, że nie było tam specjalnie zaciętej walki. Jednak partia ta trwała prawie godzinę, co pokazuje, że dużo gemów musiało być rozstrzyganych na przewagi.

Natychmiastowa podróż i turniej deblowy w Acapulco nie spowodowały dużego zmęczenia u Pauli, gdyż starczyło jej sił na decydującą odsłonę spotkania. Sosnowiczanka spokojnie wyszła na prowadzenie 3:0 i wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Nic bardziej mylnego, Maria stopniowo odrabiała stratę i przy wyniku 3:4 z jej perspektywy serwowała, aby doprowadzić do remisu w secie. Tenis kobiecy jednak bywa bardzo przewrotny i to Polka wygrała tego gema, doprowadzając do 5:3 i gdy już powinniśmy cieszyć się z wygranej Kani… zrobiło się 5:4, a potem 5:5. Paula jednak utrzymała nerwy na wodzy i ostatnim tchem, po blisko 2,5 godzinie wywalczyła awans do następnej rundy eliminacji.

Następną rywalką będzie Amerykanka Anna Tatishvili.

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey, Meksyk, WTA International (pula nagród 250 tys. dol.), mecz 1. rundy kwalifikacji gry pojedynczej kobiet:

Paula Kania, Polska – Maria Sakkari, Grecja 6:3 3:6 7:5