WTA Montreal: Radwańska w kolejnej rundzie, niewygodna rywalka pokonana

27 lip 2016, 20:21

Agnieszka Radwańska awansowała do 1/8 finału turnieju WTA w Montrealu. Polka pokonała w dwóch setach Rumunkę Monicę Niculescu. W walce o ćwierćfinał krakowianka powalczy z Rosjanką Anastazją Pawluczenkową.

Radwańska miała kilka tygodni przerwy w grze. Po raz ostatni widzieliśmy ją na kortach Wimbledonu, gdzie po dramatycznym meczu przegrała w 1/8 finału z Dominiką Cibulkovą. Z kolei Niculescu od tego czasu grała w Bukareszcie oraz w Waszyngtonie, gdzie odpadała we wczesnych rundach.

Obie panie grały ze sobą do tej pory czterokrotnie, z czego dwa pojedynki odbyły się w tym roku. Trzy zwycięstwa odniosła Polka, jedno Rumunka. W tym sezonie tenisistki spotykały się w Doha i w Indian Wells. W obu przypadkach wygrywała krakowianka bez straty seta.

W Montrealu Radwańska, jako tenisistka rozstawiona z numerem czwartym, w pierwszej rundzie otrzymała “wolny los”, który dawał jej automatyczny awans do 1/16 finału. Z kolei Niculescu stoczyła we wtorek trzysetowy bój z Łotyszką Jeleną Ostapenko.

W pierwszym secie dzisiejszego meczu Radwańska nie miała większych problemów z rywalką. Polka po dobrej i skutecznej grze oddała Rumunce zaledwie jednego gema.

Drugi set przebiegał zupełnie inaczej. Nieoczekiwanie, to Niculescu prowadziła przez większość seta. Rumunka była bliska zakończenia drugiej partii, prowadziła bowiem już 5:3. Radwańskiej udało się jednak odrobić straty i wygrać tę odsłonę 7:5.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa. Stawką tego meczu będzie awans do ćwierćfinału.

Rogers Cup, Montreal (pula nagród: $2,413,663), mecz 1/16 finału gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska [4] – Monica Niculescu, Rumunia  6:1, 7:5