WTA Montreal. Trudny start Igi Świątek, ale jest awans do trzeciej rundy

Aktualizacja: 9 sie 2023, 22:25
9 sie 2023, 20:54

Iga Świątek i Karolina Pliskova zmierzyły się ze sobą w meczu drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Montrealu. Czeszka postawiła Polce trudne warunki w pierwszym secie, ale ostatecznie to nasza zawodniczka może cieszyć się z wygranej. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:0 (7:6, 6:2).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek już w 1/8 finału turnieju w Montrealu

Świątek rok temu odpadła już w 3. rundzie turnieju w Kanadzie. Polka przegrała z Beatriz Haddad Maią i pożegnała się z turniejem. Pliskova w ostatniej edycji zawodów w Montrealu spisała się znacznie lepiej, gdyż doszła do półfinału. Tam z walki o główną nagrodę również wyeliminowała ją Haddad Maia. Tym razem lepsza od doświadczonej Czeszki pokazała się Polka.

Iga Świątek wygrała swój pierwszy mecz turnieju w Kanadzie. Liderka światowego rankinug nie miała jednak łatwej przeprawy. Pierwsza partia była niezwykle wyrównana, a o losach tego seta zadecydować musiał tie-break. Ten ostatecznie wygrała nasza zawodniczka 8:6, ale na korcie spędziła aż 63 minuty.

W drugim secie Pliskova nie wytrzymała już tempa narzuconego przez Świątek. Przegrała aż trzy wymiany przy swoim serwisie i ostatecznie musiała uznać wyższość zawodniczki z Raszyna. Ta partia potrwała mniej niż godzinę i zakończyła się rezultatem 6:2. Cały mecz potrwał natomiast 110 minut.

W 1/8 finału Iga Świątek zmierzy się z wygraną z pary Sorana Cirstea – Karolina Muchova. Spotkanie pomiędzy Rumunką i Czeszką zostanie rozegrane jeszcze w środowy wieczór.