WTA Moskwa: Rosolska odpadła już w I rundzie.

Aktualizacja: 20 paź 2015, 07:40
19 paź 2015, 22:28

Szybko swój udział w turnieju WTA w Moskwie zakończyły Alicja Rosolska i Anna- Lena Groenefeld. Polsko- niemiecki duet już w I rundzie przegrał z rosyjską parą Kasatkina/Vesnina 6:7, 4:6.

Rosolska i Groenefeld były stawiane jako faworytki całego turnieju. W pierwszej rundzie wylosowały typowy duet złożony ze znanej Eleny Vesniny oraz młodziutkiej 18-letniej Darii Kasatkiny. Pierwszy set to wyrównana gra obu par, jednak poziom pozostawiał sporo do życzenia, gdyż aż 6 razy dochodziło do przełamań. Tym samym doszło do rozstrzygnięcia seta w tie- braeku, gdzie lepsze okazały się zawodniczki gospodarzy, wygrywając go w małych punktach do 3.

Drugi, jak się później okazało, decydujący set rozpoczął się od mądrej gry i utrzymywania swojego serwisu przez obie pary. W czwartym gemie nastąpiła jednak utrata podania przez polsko- niemiecki duet i pomimo mizernej gry i kolejnych przełamań obu par, to z kortu zwycięskie zeszły Rosjanki. Taka gra jednak nie zapewni im kolejnych, tak dobrych rezultatów na tym turnieju.

Kremlin Cup, Moskwa (pula$ 702,900) I runda gry podwójnej kobiet:

Alicja Rosolska, Polska/ Anna-Lena Groenefeld, Niemcy [1]- Elena Vesnina, Rosja/ Daria Kasatkina, Rosja 6:7 (3), 4:6