WTA Moskwa: zwycięska Kania w deblu

18 paź 2016, 22:11

Paula Kania wraz z Danką Kovinić awansowały do ćwierćfinału turnieju rangi Premier w Moskwie, pokonując Verónice Cepede Royg i Maríe Irigoyen 6:2, 7:6(5).

Początku spotkania paragwajsko-argentyński duet nie mógł zaliczyć do udanych. W dwóch pierwszych gemach serwisowych został przełamany, co za skutkowało prowadzeniem 3:0 duetu Kania/Kovinić. Idąc za ciosem, polka wraz z czarnogórską zawodniczką, pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie dwóch gemów. Po 26 minutach gry tryumfowały w pierwszym secie 6:2.

Drugi set rozpoczął się od niewykorzystanych szans. Choć polka z partnerką miały trzy break pointy, nie zdołały wykorzystać żadnego z nich, co zemściło się w ich gemie serwisowym. Rywalki wyszły na prowadzenie 3:0. Na szczęście Kania z Kovinić nie odpuściły i rozpoczęły gonitwę za wynikiem. Przełomowy okazał się siódmy gem, w którym to, przełamały serwis przeciwniczek. Losy meczu potoczyły się w tie-breaku.

Już na samym początku Royg i Irigoyen zdobyły mini-breaka, aby później dwukrotnie przegrać punkty przy swoim serwisie. Pierwsza piłka setowa została zmarnowana przez parę polsko-czarnogórską, jednak w kolejnej akcji zawodniczki nie popełniły błędu i zwyciężyły w całym meczu.

Rywalkami Kani i Kovinić w ćwierćfinale będą Tímea Babos (Węgry) i Anastasia Pawluczenkowa (Rosja).

VTB Kremlin Cup, Moskwa, WTA  (pula nagród: 758 788 $), mecz pierwszej rundy gry podwójnej:

Paula Kania, Polska/ Danka Kovinić, Czarnogóra – Verónica Cepede Royg, Paragwaj/ María Irigoyen, Argentyna 6:2 , 7:6(7-5)