WTA Nanchang: Radwańska przegrywa w finale kwalifikacji!

Aktualizacja: 19 sty 2023, 10:37
8 wrz 2019, 15:06

Urszula Radwańska uległa w finale kwalifikacji turnieju WTA w miejscowości Nanchang w Chinach. Radwańska przegrała 1:2 z reprezentantką Kazachstanu Anną Daniliną i nie zagra w turnieju głównym.

Po pierwszej partii kibice i sympatycy Urszuli Radwańskiej mogli mieć nadzieję na dobry wynik. Choć Polka nie najlepiej weszła w mecz i w gemach przegrywała już 1:4. Nasza tenisistka potrafiła odwrócić los i doprowadzić najpierw do remisu 5:5, a chwile potem zakończyć seta na swoją korzyść.

Niestety w kolejnych setach już los nie sprzyjał naszej zawodniczce. Wyraźnie od drugiej partii inicjatywę przejęła Danilina. To reprezentantka Kazachstanu prezentowała się dużo lepiej i grała znacznie pewniej. Drugą odsłonę zakończyła triumfem 6:2. W trzeciej partii tylko potwierdziła, że to dziś ona jest w lepszej dyspozycji i nie dała rozwinąć się Radwańskiej.

Porażka w finale kwalifikacjo oznacza, że Urszula nie zagra w drabince głównej turnieju, powalczy zaś tam triumfatorka dzisiejszego spotkania Anna Danilina.

WTA – Singiel: Nanchang, finał kwalifikacji

Urszula Radwańska – Anna Danilina 1:2 (7:5, 6:2, 6:3)