WTA Nottingham: Zwycięstwo Magdy Linette. Teraz będzie szansa na rewanż

13 cze 2023, 13:39

Magda Linette zanotowała udany powrót do rywalizacji po kilkunastodniowej przerwie od gry. Polska tenisistka wygrała 6:4, 6:4 z Australijką Olivią Gadecki w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 w Nottingham.

Udany powrót Magdy Linette

Magda Linette wróciła na kort po ponad dwutygodniowej przerwie. Po raz ostatni Polka pokazała się w akcji 28 maja we French Open, ale jej przygoda z wielkoszlemowym turniejem trwała zaledwie jedną rundę. Przegrała wówczas z Kanadyjką Leylah Fernandez 3:6, 6:1, 3:6.

W pierwszym meczu turnieju WTA 250 w Nottingham rywalką polskiej tenisistki była mająca polskie korzenie Australijka Olivia Gadecki (136. WTA). W pierwszym secie tak naprawdę decydujący był pierwszy gem, w którym Linette przełamała rywalkę i osiągnęła przewagę, której nie oddała do samego końca i wygrała 6:4.

W drugim secie polska tenisistka od początku miała wyraźną przewagę – dwukrotnie przełamała niżej notowaną rywalkę i 20 minutach prowadziła już 4:0. Gadecki zacżęła jednak odrabiać straty i doprowadziła do stanu 5:4, ale w decydującym gemie lepsza była Linette, która zwyciężyła 6:4 i całe spotkanie.

Magda Linette (21. WTA) vs Olivia Gadecki (136. WTA) 6:4, 6:4

W kolejnej rundzie rozstawiona z “trójką” Magda Linette zmierzy się z lepszą z pary Tereza Martincova (121. WTA) – Jodie Burrage (131. WTA). Jeśli trafi na Czeszkę, będzie miała szansę na rewanż za porażkę z ubiegłorocznej edycji turnieju w Nottingham, kiedy to przegrała z nią w drugiej rundzie 2:6, 6:7.