WTA Nottingham/ATP Stuttgart: Porażka Rosolskiej, przerwany mecz Kubota

Aktualizacja: 9 cze 2016, 15:08
8 cze 2016, 19:18

Alicja Rosolska w parze z Amerykanką Nicole Melichar odpadły z turnieju WTA na trawiastych kortach w Nottingham. Mecz Łukasza Kubota, który w deblu rywalizuje wspólnie z Austriakiem Alexandrem Peyą został przerwany.

Rosolska i Melichar przegrały już w pierwszej rundzie z parą chińsko-czeską, Shuai Peng/Andrea Hlavackova. Pierwszy set dość gładko wygrały rywalki, oddając Polce i Amerykance tylko dwa gemy. Bardziej zacięta walka trwała w drugiej partii, w której także lepsze były Chinka i Czeszka, tym razem zwyciężając do 4.

Tymczasem w Stuttgarcie swojego meczu nie dokończył Łukasz Kubot. Jego mecz został przerwany z powodu opadów deszczu. Polski tenisista rywalizuje w grze deblowej wspólnie z Austriakiem Alexandrem Peyą. Ta para doszła do półfinału w zakończonym niedawno wielkoszlemowym French Open.

Polak i Austriak w pierwszej rundzie trafili na reprezentantów gospodarzy – Michaela Berrera i Jana-Lennarda Struffa. Ten mecz został przerwany przy stanie 1:1 w pierwszym secie. Dokończenie zaplanowano na czwartek. Kubot i Peya są w Stuttgarcie rozstawieni z numerem czwartym.

WTA Nottingham – 1. runda debla:

Alicja Rosolska, Polska/Nicole Melichar, USA – Shuai Peng, Chiny/Andrea Hlavackova, Czechy 2:6, 4:6