WTA Pekin: Agnieszka Radwańska gra dalej!

3 paź 2017, 17:17

Agnieszka Radwańska po ciężkim boju awansowała do III rundy turnieju WTA w Pekinie! Krakowianka w meczu drugiej rundy pokonała faworytkę gospodarzy, Shuai Zhang 7:5, 7:5 i zameldowała się w kolejnej fazie.

Pierwszy set to nadspodziewana regularność serwisu obu pań, które do stanu 3:3 wygrały wszystkie gemy przy swoim serwisie. Ku naszej uciesze zmieniło się to w siódmym gemie, kiedy to krakowianka przełamała Zhang i wydawało się, że przed Polką prosta droga do zwycięstwa w pierwszej partii. To jednak okazało się złudne bowiem Radwańska również po chwili została przełamana i Chinka doprowadziła do wyrównania. Kolejny przełom nastąpił przy stanie 5:5, kiedy to Polka wygrała podanie rywalki, a po chwili również swoje co pozwoliło jej zwyciężyć w pierwszym secie 7:5.

Druga odsłona to istny rollercoaster. Rozpoczęło się bardzo źle bo od prowadzenia Zhang 3:0. Na szczęście Radwańska zdążyła się otrząsnąć i szybko doprowadziła do wyrównania. Przy stanie 4:4 krakowianka po raz drugi w gemie zdołał przełamać Chinkę i podobnie jak w pierwszym secie wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Po raz drugi jednak zarówno Radwańska jak i polscy kibice się rozczarowali bowiem Zhang wykazała ogromną wolę walki i wyrównała. Radość zawodniczki oraz kibiców na trybunach nie trwała długo bowiem rakieta nr 1 w Polsce wygrała dwa kolejne gemy, całego seta oraz cały mecz 7:5, 7:5.

W III rundzie turnieju w stolicy Chin Agnieszka Radwańska zmierzy się z 34. w rankingu WTA Darią Kasatkiną.