WTA Pekin. Iga Świątek w finale! Wielkie zwycięstwo nad Gauff

7 paź 2023, 09:59

Iga Świątek zagra w finale turnieju WTA 1000 w Pekinie! Wiceliderka światowego rankingu zrewanżowała się Coco Gauff za porażkę z Cincinnati i ograła ją 6:2, 6:3, awansując do decydującej fazy. Polka była zdecydowanie lepsza w każdym aspekcie gry.

Pewny triumf Igi Świątek

Coco Gauff w ćwierćfinałowym starciu poradziła sobie z triumfatorką niedawnego turnieju WTA 1000 w Guadalajarze Marią Sakkari, którą pewnie ograła 6:2, 6:4. Iga Świątek musiała włożyć więcej siły w swój pojedynek, ale ostatecznie go zwyciężyła – pokonała 6:7(8), 7:6(5), 6:1 Francuzkę Caroline Garcię.

Pierwszy set półfinałowego starcia przebiegał całkowicie po myśli polskiej tenisistki. W trzecim i piątym gemie Świątek przełamała Amerykankę, a dzięki swojej świetnej grze szybko wyszła na prowadzenie 4:1. Gauff broniła się przed kolejnymi skutecznymi atakami naszej zawodniczki, ale finalnie przegrała 2:6.

Drugi set przebiegał w oparciu o pierwszego gema, w którym Świątek przełamała Amerykankę. Minimalna przewaga dała Polce dystans, który zdołała utrzymać do samego końca. Nasza tenisistka wygrała tę partię 6:3 i całkowicie zasłużenie awansowała do wielkiego finału!

Coco Gauff (3. WTA) vs Iga Świątek (2. WTA) 2:6, 3:6

Polka tym samym zrewanżowała się Gauff za półfinałową porażkę z Cincinnati i zagra o zwycięstwo w turnieju WTA 1000 w Pekinie. Jej rywalką będzie Kazaszka Jelena Rybakina (5. WTA) lub Rosjanka Ludmiła Samsonowa (22. WTA).