WTA Pekin: Koncertowy mecz Radwanskiej i awans do ćwierćfinału

6 paź 2016, 10:15

W meczu trwającym blisko 90 minut Agnieszka Radwańska pokonała Caroline Woźniacki i awansowała do najlepszej ósemki turnieju WTA rangi Premier Mandatory China Open.

Dzisiejszy mecz był trzecim pojedynkiem obu tenisistek w ciągu niespełna dwóch tygodni. W Tokio Caroline Woźniacki odwróciła losy spotkania i z 4:6 3:5 doprowadziła do 4:6 7:5 6:4.  W kolejnym starciu obu tenisistek w Wuhan dość gładko – 6:4 6:2 – wygrała Radwańska. Dzisiejszy mecz zakończył się wynikiem 6:3 6:1 dzięki czemu Polka poprawiła swój bilans spotkań z Dunką, ktory obecnie wynosi 6:9.

Pierwszy set dzisiejszego meczu rozpoczął się od prowadzenia Woźniacki 2:0. Kolejne cztery gemy padły łupem Polki.W dzwiewiątym gemie Radwańska miala szanse na 5:2 jednak Wożniacki się obroniła. Przy wyniku 5:3 dla Polki wygrała ona gema na sucho ustalając wynik pierwszej partii po 39 minutach gry na 6:3. W drugim secie Radwańska szybko wyszla na prowadzenie 4:0 i dopiero wtedy oddala przeciwniczce pierwszego gema. Jak sie później okazało była to jedyna zdobycz Dunki w drugiej partii. W siódmym gemie drugiej odsłony Polka wykorzystała trzecią piłkę meczową i po 1h 23 minutach zakończyła mecz trzeciej rundy z Caroline Woźniacki.

Przeciwniczką Polki w jutrzejszym meczu ćwierćfinałowym będzie zwyciężczyni pojedynku między Alize Cornet – Jaroslawa Szwedova. Z obiema potencjalnymi przeciwniczkami bilans Radwańskiej jest dodatni. Z Francuzką Polka wygrała siedem z ośmiu meczów w głównym cyklu. Jedynej porażki doznała dwa lata temu w półfinale w Katowicach. Z Kazaszką krakowianka ma bilans spotkań 3-1, ale po raz ostatni zmierzyły się w 2011 roku.