WTA Pekin: Radwańska w finale po kolejnym świetnym meczu

8 paź 2016, 15:22

Agnieszka Radwańska awansowała do finału tenisowego turnieju WTA w Pekinie. W półfinale Polka pokonała w dwóch setach z Ukrainką Eliną Switoliną. Finałową rywalką Radwańskiej będzie Brytyjka Johanna Konta.

W drodze do półfinału w Pekinie, Radwańska musiała grać aż 4 spotkania. W pierwszej rundzie bez większych problemów ograła reprezentantkę Chin Qiang Wang. W drugim meczu także bez straty seta pokonała Rosjankę Jekaterinę Makarową. Polka świetnie poradziła sobie także w dwóch kolejnych meczach – najpierw oddała cztery gemy Karolinie Woźniackiej, a w ćwierćfinale trzy gemy reprezentantce Kazachstanu Jarosławie Szwedowej.

Radwańska ze Switoliną mierzyła się do tej pory trzykrotnie. Wszystkie spotkania zakończyły się na korzyść Polki. Po raz ostatni obie tenisistki stanęły naprzeciw siebie tego lata w finale turnieju w New Haven. Krakowianka zwyciężyła w nim 6:1, 7:6. Wcześniej Polka i Ukrainka grały ze sobą w 2015 roku w Tokio, a także w 2014 roku w Miami.

Pierwszy set toczył się na bardzo wysokim poziomie. Switolina wyszła do meczu bardzo skoncentrowana i przez większość premierowej odsłony prowadziła. Ukrainka w pewnym momencie osiągnęła przewagę dwóch gemów i przy wyniku 5:3 miała szansę na zakończenie seta na swoją korzyść. Radwańska odrobiła jednak straty i zwyciężyła po tie-breaku.

Druga partia rozpoczęła się znakomicie dla Polki, która wykorzystała słabą dyspozycję rywalki i objęła prowadzenie 3:0. Wydawało się, że Switolina nie będzie już w stanie się podnieść, jednak w dalszej części seta zdołała jeszcze nawiązać równą walkę. Ostatecznie jednak to Radwańska okazała się lepsza i wygrała 6:3.

W finale rywalką Radwańskiej będzie reprezentantka Wielkiej Brytanii Johanna Konta, która pokonała dziś w półfinale Amerykankę Madison Keys. Mecz zaplanowany jest na niedzielę, na godzinę 10:30 polskiego czasu.

Warto przypomnieć, że już kilka dni temu Radwańska zapewniła sobie awans do turnieju WTA Finals w Singapurze, gdzie w ubiegłym roku odniosła końcowe zwycięstwo.

China Open, Pekin, WTA Premier Mandatory (pula nagród: 5,424,394 $), półfinał gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska, Polska [3] – Elina Switolina, Ukraina 7:6, 6:3