WTA Pekin: Rosolska odpadła z turnieju

Aktualizacja: 26 sty 2023, 08:50
29 wrz 2019, 00:12

Alicja Rosolska i Storm Sanders przegrały z Samanthą Stosur i Shuai Zhang w meczu pierwszej rundy gry podwójnej w Pekinie. Polsko-australijska para uległa rywalkom po wyrównanej walce. Mecz zakończył się wynikiem 6:4, 3:6, 8:10.

W pierwszym secie zacięta rywalizacja trwała do stanu 4:4. Kolejne dwa gemy padły łupem Rosolskiej i Sanders, które tym samym mogły cieszyć się z prowadzenia w spotkaniu. Niestety druga odsłona nie była już tak udana. Rozstawione z numerem siedem rywalki również zaliczyły lepszą końcówkę seta. Od stanu 3:3 wygrały trzy kolejne gemy.

O losach meczu musiał zadecydować super tie-break. W nim minimalnie lepsze okazały się Stosur i Zhang. Wykorzystały drugą piłkę meczową i zameldowały się w drugiej rundzie turnieju.