WTA Pekin. Świątek poznała półfinałową rywalkę, będzie szansa na rewanż

6 paź 2023, 13:02

Iga Świątek poznała swoją rywalkę w półfinale turnieju WTA 1000 w Pekinie. Będzie nią Coco Gauff, która w ćwierćfinałowym starciu w dwóch setach wygrała z Marią Sakkari. Polka stanie przed szansą na zrewanżowanie się Amerykance za sierpniową porażkę z Cincinnati.

Świątek w półfinale WTA Pekin

Iga Świątek póki co radzi sobie w Pekinie bardzo dobrze. W trzech pierwszych meczach nie oddała rywalkom ani jednego seta – najpierw rozprawiła się z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo, następnie pokonała reprezentującą Francję Warwarę Graczową, a w 3. rundzie wyeliminowała Magdę Linette w historycznym “polskim” pojedynku.

Ćwierćfinałowe starcie z Caroline Garcią było jak dotąd najtrudniejszym dla Polki. W drugim secie doszło do tie-breaka, w którym Świątek walczyła o pozostanie w grze. Ostatecznie nasza tenisistka okazała się w nim lepsza, a w trzeciej partii potwierdziła swoją przewagę i awansowała do półfinału.

Gauff rywalką Świątek

Na swoją rywalkę Świątek musiała zaczekać do zakończenia pojedynku z udziałem triumfatorki niedawnego turnieju WTA 1000 w Guadalajarze, Marii Sakkari i Coco Gauff, czyli zwyciężczyni tegorocznego US Open. Górą w tym starciu była Amerykanka, która wygrała 6:2, 6:4 i awansowała do półfinału.

Dla Igi Świątek będzie to okazja do zrewanżowania się Gauff za niedawną porażką w półfinale turnieju w Cincinnati. Wcześniej jednak Polka była prawdziwą zmorą dla Amerykanki – wygrała wszystkie siedem pojedynków, aż do tego rozgrywanego 19 sierpnia.

WTA Pekin. Świątek wygrywa po zaciętym boju z Garcią i jest w półfinale!