WTA Petersburg: Kłopoty Magdaleny Fręch w I rundzie eliminacji

26 sty 2019, 18:16

Magdalena Fręch pomimo złego początku awansowała do drugiej rundy eliminacji turnieju w Petersburgu pokonując 16-letnią Rosjankę Oksane Selechmietewą.

Polka rozpoczęła spotkanie od oddania swojego podania rywalce, która następnie zwyciężyła gema przy własnym serwisie. Sklasyfikowana na 155. miejscu w rankingu WTA Fręch przełamała rywalkę w 6 gemie, by w następnym przegrać przy własnym podaniu. Ostatecznie pierwszy set padł łupem debiutującej w turnieju rangi WTA Rosjanki (6:2).

W drugim secie Polka jako pierwsza przełamała rywalkę w szóstym gemie jednak podobnie jak w pierwszym secie w następnym oddała gema przy własnym podaniu. Decydujący dla losów drugiego seta był gem 12 w którym 21-latka ponownie przełamała rywalkę i zwyciężyła 6:4.

Trzeci set to powtórka z dwóch poprzednich w których Łodzianka przełamywała rywalkę by w następnym gemie oddać podanie rywalce. Decydujący o zwycięstwie Polki był dwunasty gem w którym Łodzianka przełamała rywalkę zwyciężając ostatecznie 7:5.

O awans do decydującej rundy eliminacji Fręch powalczy z Terezą Martincovą z Czech lub Larą Arruabarreną z Hiszpanii.

Magdalena Fręch – Oksana Selechmetiewa 4:6, 6:4, 7:5