WTA: Piter podzieliła los Kani! Już bez Polek w Charleston!

4 kwi 2015, 20:14

Katarzyna Piter podobnie jak Paula Kania odpadła w pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju WTA Premier w Charleston (z pulą nagród 731 tys. $).

Pogromczynią Piter okazała się Słowenka Jovana Jaksic, która pokonała poznaniankę w trzech setach 2-6 7-6(7-1) 2-6.

Pierwsza partia, trwająca ponad 40 minut, tylko do czwartego gema była wyrównana, gdy Polka zdołała wyrównać na 2-2. Później biało-czerwona nie miała już nic do powiedzenia, przegrywając seta po czterech gemach przegranych z rzędu.

Druga partia również nie zapowiadała dobrej gry Piter. Polka przegrywała już 1-4 i 3-5, jednak w najbardziej emocjonujących momentach partii, to ona utrzymała świeższą głowę, doprowadzając do wyrównania, a potem zwycięstwa w tie-breaku.

Trzeci set początkowo miał podobny oddźwięk co drugi. Słowenka szybko objęła prowadzenie 4-1 i 5-2, z tym że tym razem Piter nie udało się odrobić już strat. Poznanianka przegrała ostatnią partię 2-6 po drugiej piłce meczowej.

Tym samym po porażkach Pauli Kani i wspomnianej Piter nie mamy już żadnej polskiej reprezentantki w singlu kobiet. Przypomnijmy, że turniej w Charleston rozpoczyna tegoroczne zmagania na kortach ziemnych, których zwieńczeniem będzie French Open – na przełomie maja i czerwca.