WTA Praga: Jans-Ignacik nie dołączyła do Kani, turniejowe “dwójki” za mocne

27 kwi 2016, 18:33

Klaudia Jans-Ignacik grająca w parze z Tajwanką Chin-Wei Chan nie zdołała awansować do półfinału turnieju rangi International J&T Banka Prague Open rozgrywanego na kortach ziemnych w Pradze. Kosztem polsko-tajwańskiej pary awans do kolejnej fazy imprezy wywalczyły rozstawione z “dwójką” Rosjanka Margarita Gasparyan i reprezentantka gospodarzy Andrea Hlavackova.

Gdynianka nie poszła w ślady swej młodszej koleżanki z kadry – Pauli Kani, która kilka godzin wcześniej z Marią Irigoyen 3-setową batalię o półfinał rozstrzygnęła na swą korzyść. Jans Ignacik i Chin Wei-Chan swój pojedynek ćwierćfinałowy też rozpoczęły od wygranego seta, jednak później faworyzowany duet rosyjsko-czeski wyszedł z opresji i po godzinie oraz 28 minutach gry zapewnił sobie miejsce w czołowej czwórce praskich zawodów.

Premierowa odsłona potyczki tej była nadzwyczaj wyrównana. Obie pary niemal we wszystkich elementach tenisowego rzemiosła rywalizowały na równym poziomie. W 1. secie padły 3 przełamania – dwa na korzyść “naszej” pary, jedno na korzyść rywalek. Po 37 minutach wystarczyło to duetowi Jans-Ignacik/Chan do objęcia prowadzenia w meczu (6-4). Sytuacja na korcie zmianie nie uległa w kolejnej partii, jednak tym razem na prowadzeniu cały czas były Gasparyan i Hlavackova. Choć ich przewaga w pewnym momencie odpowiadała wynikowi 4-1 to Polka i Tajwanka rzuciły się do pogoni i zdołały wyrównać na 4-4. W 9. gemie nie zdołały wykorzystać jednak kolejnego break pointa, a to na zwycięską końcówkę zamieniły rywalki, wygrywając 6-4.

W tie-breaku turniejowe “dwójki” od początku pilnowały wyniku. Potężnej przewagi zbudować nie zdołały, jednak perfekcyjna końcówka w pełni wystarczyła im do odniesienia zwycięstwa 10-7 i zainkasowania awansu do półfinału kosztem Jans-Ignacik i Chan.

J&T Banka Prague Open, Praga, Czechy, WTA International (puna nagród: 426 tys.$), mecz ćwierćfinałowy gry podwójnej kobiet:

Klaudia Jans-Ignacik, Polska / Chin-Wei Chan, Tajwan– [2] Margarita Gasparyan, Rosja / Andrea Hlavackova, Czechy  6:4, 4:6, 7:10