WTA Praga: Kolejna wygrana Kani, Polka powalczy o finał

27 kwi 2016, 18:00

Paula Kania i Argentynka Maria Irigoyen awansowały do półfinału debla tenisowego turnieju WTA w Pradze. Polsko-argentyńska para w ćwierćfinale pokonała 6:3, 3:6, 10:6 duet tajwańsko-chorwacki, Chia-Jung Chuang/Darija Jurak.

Pierwszy set tego spotkania to wyrównana walka gem za gem. Do stanu 3:3 obie pary straciły po jednym gemie przy swoim podaniu. Trzy kolejne gemy wygrały jednak Kania i Irigoyen, zapisując pierwszego seta na swoje konto.

Drugi set zaczął się świetnie dla Kani i Irigoyen, które rozpoczęły od prowadzenia 2:0. Potem nastąpiła seria pięciu kolejnych gemów wygranych przez Chuang i Jurak. Polka i Argentynka nie były już w stanie odrobić tych strat i o losach meczu musiał zadecydować supertiebreak.

W decydującej rozgrywce do stanu 4:4 trwała zacięta walka, żadna z par nie była w stanie osiągnąć dużej przewagi. Od tego momentu lepiej zaczęły grać Polka i Argentynka, które ostatecznie zwyciężyły 10:6.

W półfinale rywalkami Kani i Irigoyen będzie najwyżej rozstawiona para amerykańska – Raquel Atawo/Abigail Spears.

J&T Banka Prague Open, Praga, Czechy, WTA International (puna nagród: 426 tys.$), mecz ćwierćfinałowy gry podwójnej kobiet:

Paula Kania, Polska/Maria Irigoyen, Argentyna – Chia-Jung Chuang, Tajwan/Darija Jurak, Chorwacja 6:3, 3:6, 10:6