WTA Praga: Rosolska odpadła w pierwszej rundzie

26 kwi 2016, 20:26

Para Alicja Rosolska/ Chen Liang odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA w Pradze. Polsko-Chiński duet uległy parze Alize Cornet/ Vania King 7:6, 1:6, 2:10.

Na początku pierwszego seta obie pary dwukrotnie utrzymały swoje podania. W 6. gemie duet Rosolska/Liang przełamał swoje rywalki i objęły prowadzenie 4:2. Niestety chwilę później rywalki odrobiły straty. W pierwszym secie obie pary “przełamały” się jeszcze po razie. Ostatecznie o losach pierwszej partii zadecydował tie-break, w którym Polka i Chinka okazały się lepsze.

Drugi set już od samego początku nie układał się po myśli Rosolskiej i Liang. Dwa przełamania na początku seta przesądziły o losach całej drugiej partii. Ostatecznie Polsko-Chiński debel zdołał wygrać zaledwie jednego gema, a w całym secie wygrał tylko 12. wymian.

O wszystkim musiał zdecydować super tie-break. Niestety Polka i Chinka wygrały w nim tylko 2 punkty i musiały pożegnać się z turniejem.

J&T Banka Prague Open, Praga, Czechy, WTA International (puna nagród: 426 tys.$), mecz 1. rundy gry podwójnej kobiet

Alicja Rosolska, Polska/ Chen Liang, Chiny – Alize Cornet, Francja/ Vania King, USA 7:6, 1:6, 2:10