WTA Rabat: Piter zrobiła pierwszy krok w kierunku turnieju głównego

Aktualizacja: 23 kwi 2016, 20:09
23 kwi 2016, 16:41

Katarzyna Piter przełamała serię czterech kolejnych porażek i od cennego zwycięstwa rozpoczęła start w kwalifikacjach do turnieju WTA rozgrywanego na kortach ziemnych w Rabacie. 25-letnia poznanianka na otwarcie marokańskich zmagań wyszarpała zwycięstwo eliminacyjnej “szóstce” Lesley Kerkhove.

Losowanie drabinki kwalifikacji polskiej tenisistki nie oszczędziło, bo już w 1. pojedynku los przydzielił jej rywalkę wyraźnie wyżej notowaną. Nigdy wcześniej z pochodzącą z Holandii Kerkhove biało-czerwona nie miała okazji rywalizować, ale do meczu tego to właśnie jej rywalka przystępowała w roli faworytki.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami i po myśli sklasyfikowanej 70 lokat wyżej reprezentantki Pomarańczowych. To ona szybko zbudowała sobie przewagę i mimo, że Polka zdołała stratę przełamania zniwelować, ostatnie słowo należało właśnie do niej. W drugiej części seta dołożyła bowiem jeszcze jednego breaka i to do triumf 6-3 w partii otwarcia w zupełności wystarczyło.

Katarzyna Piter wynik musiała też gonić w kolejnej odsłonie, bo początek wyraźnie należał do Holenderki, która prowadziła już 5-2, ale kropki nad “i” nie postawiła. Obie panie wygrały po 3 gemy przy serwisie własnym i 3 przy podaniu rywalki, więc o losach seta zadecydował tie-break. W nim pokaz regularnego tenisa dała Polka, oddając rywalce tylko 2 punkty. Ciąg dalszy mini festiwalu przełamań miał także miejsce w finałowej potyczce. Do stanu 5-5 obie zawodniczki na swym koncie zapisały po dwa przełamania, a końcówka znowu należała do poznanianki. Zdołała ona najpierw przełamać Pomarańczową na 6-5 a następnie, nie bez problemów (po grze na przewagi), zamknęła  własnym serwisem spotkanie po dwóch godzinach i 23 minutach.

O finał eliminacji Polka zmierzy się ze 191. w rankingu WTA reprezentantką Nowej Zelandii Mariną Eraković, która w swoim meczu 1. rundy pokonała Aleksandrinę Naydenovą z Bułgarii 7-5, 6-2. Będzie to ich pierwsza konfrontacja.

Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Maryem, Rabat, WTA International (pula nagród: $ 250 000), 1. runda eliminacji:

Katarzyna Piter, Polska df. [6] Lesley Kerkhove, Holandia 3:6 7:6(2) 7:5