WTA Rzym: Porażki polskich deblistek

9 maj 2016, 19:50

Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik w parach z zagranicznymi partnerkami pożegnały się z tenisowym turniejem WTA w Rzymie. Rosolska miała za partnerkę Argentynkę Marię Irigoyen, a Jans-Ignacik Niemkę Tatjanę Marię. Polskie deblistki zakończyły zmagania w stolicy Włoch już w pierwszej rundzie.

Rosolska grała i Irigoyen rozgrywały swój mecz nieco wcześniej. Do stanu 2:2 w pierwszym secie trwała wyrównana walka, ale od tego momentu kolejne cztery gemy wygrały Hsieh i Kałasznikowa, które zapisały na swoim koncie piewszą partię.

Drugi set zaczął się lepiej dla pary tajwańsko-gruzińskiej, która prowadziła już 4:1. Polka i Argentynka zdołały jednak odrobić straty i doprowadzić do tiebreaka, broniąc po drodze dwóch piłek meczowych. W tiebreaku także przez większość czasu prowadziły Hsieh i Kałasznikowa, ale jednak uległy 5:7.

W supertiebreaku trwała zacięta walka punkt za punkt. Było tak jednak tylko do stanu 6:6, kiedy to do głosu doszedł duet tajwańsko-gruziński i rozstrzygnął mecz na swoją korzyść wygrywając 10:6.

Drugi z “polskich” meczów rozpoczął się jeszcze gorzej dla polskiej tenisistki. Klaudia Jans-Ignacik w parze z Niemką Tatjaną Marią rozpoczęły pierwszego seta bardzo źle, w pewnym momencie przegrywały już nawet 0:4. Polce i Niemce udało się dogonić Hiszpanki Medinę i Parrę-Santonję i doprowadzić do tiebreaka, ale w nim lepsze były rywalki.

Drugi set to już dominacja rywalek. Medina i Parra-Santonja oddały Jans-Ignacik i Marii tylko jednego gema i pewnie wygrały to spotkanie w dwóch setach.

Przypomnijmy, że ze startu w grze pojedynczej zrezygnowała Agnieszka Radwańska, która przygotowuje się do startu w wielkoszlemowym Roland Garros (22 maj – 5 czerwiec).

Internazionali BNL D’Italia, Rzym, WTA Premier (pula nagród: $2,599,610), mecz 1. rundy gry podwójnej kobiet:

Alicja Rosolska, Polska/Maria Irigoyen, Argentyna – Su-Wei Hsieh, Tajwan/Oksana Kałasznikowa, Gruzja 2:6, 7:6, 6:10

Klaudia Jans-Ignacik, Polska/Tatjana Maria, Niemcy – Anabel Medina/Arantxa Parra-Santonja, obie Hiszpania 6:7, 1:6