WTA Rzym: Urszula Radwańska wygrała i zagra w turnieju głównym!

10 maj 2015, 13:54

Urszula Radwańska pewnie pokonała Lucie Hradecką i wystąpi w drabince głównej turnieju w Rzymie. Lucia Hradecka była rozstawiona z numerem czwartym.

Polka bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie, którego wagą był awans do drabinki głównej turnieju w stolicy Włoch. Nasza zawodniczka objęła prowadzenie 2:0, jednak ofensywnie usposobiona Czeszka wyrównała na 2:2. Od tego momentu młodsza z sióstr Radwańskich, całkowicie przejęła kontrolę nad spotkaniem i nie dawała dojść do głosu Hradeckiej. Polka zamknęła partię w czasie 40 minut, a pierwszy set zakończył się jej wygraną 6:3.

Radwańska znakomicie rozpoczęła również drugą część spotkania. Obroniła w sumie cztery break pointy, i ustaliła wynik 3:1. Co ciekawe, Czeszka zdołała pierw wyrównać na 3:3, lecz potem Polka znów jej odskoczyła na 6:3. Set zakończył się wynikiem 6:4 po godzinie i 25 minutach pojedynku.

W drabince głównej zmagań w Rzymie Polka może trafić na Barborę Strycovą, Belindę Bencić, Jarmilę Gajdosovą, Irinę-Camelię Begu, Caroline Garcię, Lucie Safarovą, Venus Williams lub kwalifikantkę.